Aplikacja do sterowania oświetleniem – zalety

Wyposażenie

Autor:

Smart House to rozwiązanie wygodne, praktyczne i niezmiernie lubiane, gdyż podnosi komfort użytkowania domowych przestrzeni. Szczególnym wsparciem jest nowoczesny sposób zarządzania, wykorzystujący aplikację, dzięki której udaje się regulować pracę różnych urządzeń w domu niemal z dowolnego miejsca. Jak działa aplikacja do sterowania oświetleniem i ile korzyści potrafi przynieść? O tym opowiemy poniżej.

Aplikacja do sterowania oświetleniem – Smart House

System Smart House jeszcze kilka lat temu uważano za niekonieczny dodatek. Obecnie powoli staje się on standardem, z którego chętnie korzystają w swoich domach miliony osób na całym świecie. Deweloperzy wprowadzają go wręcz od razu do wznoszonych budynków, widząc w nim jedną z podstawowych i niezmiernie ważnych funkcjonalności, która przekonuje potencjalnych klientów do zakupu nieruchomości.

Olbrzymią siłą inteligentnego domu, a w tym także aplikacja do sterowania oświetleniem, jest sposób sterowania poszczególnymi urządzeniami elektrycznymi wpisanymi w system.

Może się ono odbywać przy pomocy szklanych paneli, umieszczonych na ścianie, komend głosowych lub gestów. Największą swobodę zyskuje się jednak dzięki praktycznej aplikacji do sterowania oświetleniem, a także innymi domowymi instalacjami i sprzętami.

Smart oświetlenie zarządzane aplikacją – jak to działa?

Aplikacja do sterowania oświetleniem (lub innymi urządzeniami typu smart) to metoda dość nowa, jednak niemal od razu zyskała sporo zwolenników, którzy widzą w niej optymalny sposób na zarządzanie domowymi urządzeniami.

Skąd tak wielka popularność tego rozwiązania? Przynosi ono bowiem szereg korzyści, które sprawiają, że codzienne funkcjonowanie w domowym zaciszu staje się zdecydowanie bardziej komfortowe. Co przekonuje użytkowników do aplikacji? Najważniejsze zalety przedstawimy poniżej.

Łatwość instalacji – zarządzanie bez skomplikowanego oprogramowania

Na co dzień używamy setki różnych aplikacji. Przyzwyczailiśmy się do nich i zazwyczaj ich używanie nie stanowi dla nas większego problemu.

Aplikacja do sterowania oświetleniem należy do jednych z nich. Wystarczy ściągnąć ją na telefon, przejść przez proces wstępnej konfiguracji programu. I już możemy działać.

Nie ma potrzeby montowania dodatkowych osprzętów. Musimy mieć tylko urządzenie elektryczne lub źródło światła, ewentualną przejściówkę, która pozwoli wpiąć sprzęt do sieci, oprócz tego przyda się dostęp do WiFi i sama aplikacja. Nic więcej nie trzeba, żeby kontrolować domowe źródła światła lub inne sprzęty przy pomocy aplikacji.

Rozwiązanie dla osób z ograniczoną mobilnością

Sterowanie oświetleniem przy pomocy aplikacji sprawia, że domowe centrum dowodzenia mamy w zasadzie zawsze przy sobie. To wielkie wsparcie dla osób niepełnosprawnych lub starszych, z ograniczoną mobilnością.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie wymaga każdorazowego używania włączników naściennych. Dzięki temu każdy może bez trudu poradzić sobie ze sterowaniem wszystkimi lampami w domu.

Wygoda działania – zarządzanie z dowolnego punktu

Sterowanie oświetleniem za pośrednictwem aplikacji ma jedną zasadniczą przewagę nad rozwiązaniami na pilota, sterowanymi głosowo lub gestem. Z programu na telefonie możemy bowiem korzystać z dowolnego miejsca na świecie, w którym tylko mamy dostęp do Internetu.

Dzięki temu wyłączymy światło w kuchni, biegnąc na spotkanie w biurze lub sprawdzimy, czy na pewno nie zapomnieliśmy o wyłączeniu lamp w ogrodzie przed wyjazdem na urlop.

Sterowanie precyzyjne – pełna kontrola nad oświetleniem

Aplikacja do sterowania oświetleniem pozwala na włączanie i wyłączanie poszczególnych lamp lub całych grup źródeł światła. Daje jednak znacznie więcej możliwości. Przy jej pomocy kontrolujemy bowiem natężenie oświetlenia, budujemy sceny świetlne lub zapisujemy harmonogramy.

Dom działa optymalnie, a my nie musimy nawet wstawać z kanapy. Wystarczy raptem jedno kliknięcie w ekran telefonu.

Sterowanie przy pomocy aplikacji – sposób na oszczędności

Precyzyjne sterowanie sprawia, że zużywamy mniej energii elektrycznej. Smart House wykorzystuje nowoczesne źródła światła LED, które pobierają zdecydowanie mniej energii elektrycznej niż standardowe żarówki.

Oprócz tego regulowanie natężenia światła sprawia, że używamy dokładnie tyle prądu, ile jest niezbędne do optymalnego oświetlenia każdego wnętrza. Nigdy więcej.

Bezpieczeństwo i kontrola otoczenia domu

System Smart House wykorzystuje system czujników, które rozmieszcza się w różnych częściach domu i ogrodu. Część z nich to sensory ruchu, zwiększające bezpieczeństwo przemieszczania się na przykład na schodach.

Nie zapominajmy także o tym, że aplikacja często łączy oświetlenie z systemem bezpieczeństwa. Dzięki temu można na przykład wprowadzić opcję symulowania obecności. Jeśli nie ma nas w domu, a czujniki zauważą niepożądanych gości w ogrodzie, wówczas włączą oświetlenie w różnych częściach domu, co często pomaga spłoszyć intruzów.

Aplikacja do sterowania domem – wygoda i praktyczność

Aplikacja do sterowania oświetleniem należy do szczególnie lubianych sposobów na sterowanie urządzeniami smart w domu. Trudno się dziwić – zwiększa funkcjonalność i sprawia, że każdy czuje się w domu po prostu po królewsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz