Aranżacje kuchni z wyspą – modnie i funkcjonalnie

Wystrój wnętrz

Autor:

Jak urządzić kuchnię, by stanowiła atrakcyjne wizualnie i wygodne w funkcjonowaniu wnętrze? Wiele osób decyduje się na aranżacje kuchni z wyspą pośrodku. Dlaczego? Okazuje się, że takie rozwiązanie ma wiele zalet, które trudno przecenić. Oczywiście wyspa w kuchni ma też swoich przeciwników. Mam jednak nieodparte wrażenie, że jej zwolenników jest zdecydowanie więcej.

Aranżacje kuchni z wyspą od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Na ich wykonanie decydują się prywatni inwestorzy, ale i projektanci wnętrz, którzy tworzą efektowne projekty na potrzeby swoich klientów. Przekonują o zasadności takiego rozwiązania nie tylko dlatego, że jest modne, ale przede wszystkim dlatego, że jest funkcjonalne.

Pomieszczenie z podziałem na dwa wnętrza

Jeśli wyspa stanie pomiędzy salonem i kuchnią, będzie wyznaczać między nimi naturalną granicę. Pomieszczenie, które w rzeczywistości jest otwarte, będzie jednocześnie podzielone na dwa odrębne wnętrza o zupełnie innym przeznaczeniu. Wyspa natomiast będzie tym elementem, który je łączy i scala. Wiele osób ceni ją za to, że osłania przed oczami naszych gości wnętrze kuchni, która po naszych kulinarnych eksperymentach nie zawsze pozostaje nieskazitelnie czysta.

Aranżacje kuchni z wyspą i barkiem

Doskonałym pomysłem może być zaaranżowanie przy wyspie kuchennej miejsc siedzących. Ustawione przy niej hokery dobrze sprawdzą się wtedy, gdy lubimy gotować i mieć stały kontakt z siedzącymi w salonie osobami. Wygodne miejsca siedzące urządzone przy wyspie to bardzo wygodne rozwiązanie. Będą nam służyć wtedy, gdy rano w biegu jemy śniadanie albo wtedy, kiedy chcemy dłużej delektować się kawą. Sprawdzą się, gdy przygotowując posiłek, będziemy z przyjemnością plotkować z naszą przyjaciółką albo wtedy, gdy zechcemy w ciszy poczytać gazetę. W niewielkich pomieszczeniach wyspa kuchenna z hokerami może nawet zastąpić stół, przy którym spożywa się posiłki.

Dodatkowy blat i miejsce do przechowywania

Aranżacja kuchni z wyspą ma jeszcze jedną zaletę. Gwarantuje nam sporo dodatkowego miejsca do przechowywania. Zlokalizowane pod nią szafki mogą pomieścić dużo zapasów albo naczyń, na które nie znajdziemy już miejsca gdzie indziej. Atutem jest też dodatkowy blat roboczy oraz to, że jest łatwo dostępny dla użytkowników z każdej strony. Dzięki temu przygotowywaniem posiłków mogą jednocześnie zajmować się wszyscy domownicy. Pozwala to na zacieśnianie rodzinnych więzi, czemu sprzyja wspólne “kucharzenie”.

Aranżacje kuchni z wyspą na dwa sposoby

Warto pamiętać o tym, że wyspa kuchenna nie musi być stałym meblem, który na dłużej zagości we wnętrzu. Alternatywą dla stałej zabudowy jest wyspa mobilna. Mebel na kółkach z łatwością przestawimy w inne miejsce, gdy uznamy, że czas na zmianę. Takie rozwiązanie z pewnością jest też idealne dla osób, które nie są przekonane do wyspy kuchennej i potrzebują czasu, by upewnić się, że dobrze sprawdzi się w ich mieszkaniu. Wyspa mobilna pod względem wizualnym może być równie atrakcyjna, jak stała zabudowa i mieć równie dużo miejsca do przechowywania.

Aranżacje kuchni z wyspą mają dużo zalet, co przekonuje wielu użytkowników. Nie tylko wyglądają dobrze, ale są też funkcjonalne. Cieszą oko i gwarantują wygodę podczas gotowania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz