Aranżacje okien kuchennych, czyli jakie dekoracje sprawdzą się nad blatem roboczym

Wystrój wnętrz

Autor:

W niektórych wnętrzach firany i zasłony wydają się rozwiązaniem mało praktycznym. Należy do nich kuchnia, zwłaszcza jeśli okno znajduje się tuż nad blatem. Aranżacje okien kuchennych mogą przybierać wtedy wiele innych postaci, nie mniej atrakcyjnych od zasłon i firan. O jakich dekoracjach jest tu mowa i dlaczego warto je rozważyć?

Aranżacje okien kuchennych, zwłaszcza tych, które znajdują się bezpośrednio nad blatem, mogą stwarzać sporo kłopotu. Wszelkie prace związane ze sprzątaniem w kuchni oraz przygotowywaniem posiłków mogą bowiem prowadzić do ich kłopotliwych i uciążliwych zabrudzeń. Jeśli powiesimy w takim miejscu firankę lub zasłonkę, utrzymanie jej w czystości może być bardzo trudne. Alternatywą są takie dekoracje okienne, które znacznie łatwiej utrzymać w czystości ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz ich montaż, który umożliwia częściowe podniesienie do połowy okna.

Aranżacje okien kuchennych w formie rolet

Ciekawym sposobem na zapewnienie domownikom prywatności, a zarazem atrakcyjną dekorację w oknach są rolety. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet, co pozwala dopasować wybór do własnych potrzeb oraz oczekiwań. Dużym zainteresowaniem wśród prywatnych inwestorów i projektantów wnętrz cieszą się rolety rzymskie. Ich efektowne upięcie sprawia, że wnętrze nabiera eleganckiego wyglądu. Co więcej, takie rolety można opuścić na wygodną na użytkowników wysokość, co zapobiega zabrudzeniom tkaniny, która znalazłaby się tuż nad blatem.

Jakie inne aranżacje okien kuchennych są teraz w modzie? Wielu inwestorów decyduje się na rolety Dzień i Noc, które zapewniają domownikom prywatność, doskonale chronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. W tym przypadku również można zadbać o to, by rolety znalazły się na dogodnej wysokości nad blatem.

Alternatywą dla wyżej wymienionych będą tradycyjne rolety tkaninowe umieszczone w kasecie i prowadnicach. Ich zaleta jest szeroki wybór kolorów, czego nie można zresztą odmówić również roletom rzymskim.

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje w kuchni?

Innym sposobem na dekorację kuchennego okna jest montaż w nim żaluzji. Choć te niektórym osobom mogą kojarzyć się nieodłącznie z modnymi kiedyś aluminiowymi listwami, to warto pamiętać, że na rynku w rzeczywistości dostępnych jest znacznie więcej modeli. Aranżacje okien kuchennych mogą prezentować się bardzo efektownie, jeśli zdecydujemy się na żaluzje drewniane. Ciepły i przyjemny dla oka materiał zadaje wnętrzu szyku i prezentuje się naprawdę pięknie. Dzięki takim roletom pomieszczenie wydaje się bardziej eleganckie, a użytkownicy mogą zapomnieć o konieczności prania dekoracji okiennych. W tym przypadku wystarczy przetrzeć je z kurzu.

Poza żaluzjami drewnianymi na rynku są też modele bambusowe. Co ciekawego mogą wnieść do aranżacji? Przede wszystkim odrobinę orientu, którego nie jest w stanie zapewnić żadna inna dekoracja okienna.

Aranżacje okien kuchennych mogą przybierać różne formy, co staraliśmy się udowodnić powyższym wpisem. Warto jednak pamiętać, że dziś równie modne są również okna w wersji sauté, czyli pozbawione dekoracji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz