Jak idealnie zapakować prezenty świąteczne?

Inne

Autor:

Pakowanie prezentu potrafi być solidnym wyzwaniem, ale też przyjemnością. Zwłaszcza jeśli wcześniej się do tego dobrze przygotujemy. Dzięki temu będziemy w stanie wykonać opakowania idealnie, nadające się dla danego typu upominku oraz wpisujące się w estetykę bliską osobie obdarowywanej.

Jak idealnie zapakować prezenty, nie tylko świąteczne? Kilka praktycznych tricków przedstawimy poniżej. Dzięki nim każdy bez trudu stworzy piękne upominki.

Jak idealnie zapakować prezenty? Jakie funkcje spełnia opakowanie?

Prezenty zazwyczaj mają być przyjemną niespodzianką dla dużych i małych odbiorców. Uzyskuje się to poprzez zastosowanie odpowiednich opakowań, które chronią zawartość przed ciekawskim wzrokiem.

Piękne papiery ozdobne, wstążki i torebki stanowią świetną dekorację. W wielu przypadkach może ona nawiązywać do zawartości pakunku. Często również zawiera motyw związane z konkretną okazją, na przykład świętami.

Opakowania na prezenty chronią też przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy upominek trzeba bezpiecznie przetransportować na miejsce docelowe.

W co pakować prezenty?

Pomysłów na pakowanie prezentów są tysiące. Warto jednak kierować się kilkoma, prostymi zasadami, dzięki którym cały proces staje się znacznie prostszy, a także przynosi fenomenalne rezultaty wizualne.

Zatem, jak idealnie zapakować prezenty? Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczają się:

• pudełka,

• torebki ozdobne,

• papiery,

• folie.

Każde z wymienionych rozwiązań można wykorzystać przy nieco innych produktach, które chcemy wręczyć naszym bliskim.

Pudełko to opcja najczęściej wybierana. Dlaczego? Pozwala na szybkie i piękne zapakowanie prezentu nawet przez osoby, które nie mają wprawy ani zdolności manualnych. Do pudełka kartonowego z dekoracyjnym nadrukiem można włożyć przedmioty o różnych kształtach. W zależności od wybranego rozmiaru da się w ten sposób zapakować symboliczne drobiazgi, a także sporych rozmiarów przedmioty. W jednym pudełku zmieścimy też bez trudu większą ilość rzeczy.

Równie popularne są torebki ozdobne. W nich również mieści się wiele mniejszych i większych upominków. Wystarczy włożyć je do wnętrza i już zyskuje się estetyczne, przyjemne dla oka opakowanie. Dodatkowo torebki dają się łatwo i wygodnie przenosić, dzięki wyposażeniu ich w praktyczne uchwyty.

Nieco więcej zachodu i wprawy przy pakowaniu wymagają papiery lub folie ozdobne. Dlatego najczęściej z tego rozwiązania korzystają osoby, mające zdolności plastyczne. Najłatwiej zapakować w tego typu materiały upominki o regularnych kształtach, na przykład książki, gry lub przedmioty w prostopadłościennych pudełkach. Można też spróbować zawinąć w nie mniej regularne, drobne przedmioty, przewiązując folię ozdobną wstążką.

Nie tylko opakowanie – akcesoria ozdobne

Oprócz samych opakowań do pakowania prezentów używa się wielu akcesoriów ozdobnych. Mogą to być standardowe wstążki i kokardki. Chętnie wykorzystuje się naklejki lub rozmaite aplikacje.

Co jeszcze można użyć? Opcji jest naprawdę wiele i w zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia i umiejętności manualne. Do opakowania prezentu da się bowiem przymocować gałązki z drzewka iglastego, szyszki, niewielkie stroiki z gwiazdkami lub dzwoneczkami.

Pięknie prezentują się ozdoby świąteczne wykorzystujące na przykład aromatyczne przyprawy, kojarzące się właśnie z tą okazją. Można na przykład użyć suszonych plasterków pomarańczy, laski wanilii lub gwiazdek anyżu, które przykleja się lub przywiązuje do powierzchni pudełek prezentowych, lub mocuje do torebki.

Dodatkowo do pudełek i torebek można włożyć dekoracyjne wypełniacze. Chronią one zawartość przed uszkodzeniami w transporcie, a też sprawdzają się jako jeszcze jeden element o ozdobnym charakterze. Wypełniacze najczęściej wykonuje się z papieru lub bibuły. Miewają różne kolory i formy, dzięki czemu łatwo znaleźć idealną opcję dla każdego upominku.

Pakowanie prezentów – wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych osób

Opakowanie ma wielkie znaczenie. Gdy wręczamy prezent, to właśnie pudełko lub torebka są tym, co od razu widzi osoba obdarowywana. Zadbanie o każdy detal i przygotowanie pięknej warstwy wierzchniej upominku potrafi samo w sobie wywołać szerokie uśmiechy i radość. Warto zatem dobrze się do tego przyłożyć, gdyż dzięki temu każdy prezent nabiera naprawdę większej wartości. Teraz już wiadomo, jak idealnie zapakować prezenty!

Udostępnij:

Dodaj komentarz