Lampa podłogowa – aby udekorować domowe wnętrze

Wystrój wnętrz

Autor:

Lampa podłogowa na stałe zagościła w trendach wnętrzarskich. Wygląda na to, że ta propozycja jeszcze przez długi czas będzie wpisywać się w nasze domowe pielesze. Mówimy bowiem o konstrukcji, która może spełniać różne funkcje, jednocześnie za każdym razem dekorując dowolne pomieszczenia.

W jaki sposób dobierać lampy podłogowe, aby wpisywały się w wymarzone wystroje? Jakie konstrukcje oferują nam producenci?

Różne konstrukcje lamp podłogowych

Najprostsze konstrukcje to lampy podłogowe bez regulacji, z jednym źródłem światła, przeważnie skierowanym ku górze. Najbardziej uniwersalne i dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dopasować je nawet do małych przestrzeni. Świetnie sprawdzają się w roli oświetlenia dodatkowego lub tylko dekoracyjnego. Mogą posłużyć w roli lampki nocnej, jako doświetlenie ciemnych miejsc i wąskich szczelin.

Lampy podłogowe z możliwością regulacji wysokości lub kąta padania światła, jak te z oferty sklepu Lampy.it, będą doskonałym oświetleniem zadaniowym. Taka propozycja ozdabia wnętrze, ale i jest niezwykle funkcjonalna. Nie trzeba bowiem włączać lampy głównej, by za pomocą podłogowego odpowiednika wykonywać nawet precyzyjne zadania.

Abażury wróciły do łask i zajęły swoje miejsce w oświetleniu. Tekstylne klosze są częstym wyborem użytkowników, którzy liczą na ozdobę wnętrza, subtelne światło i możliwość szybkiej zmiany wystroju bez dużych kosztów. Materiałowy abażur można bowiem łatwo zmienić, a już sam kolor czy wzór potrafi sprawić, że wystrój prezentuje się świeżo i odmiennie. Wśród tekstylnych abażurów znajdują się proste, minimalistyczne i pasujące do nowoczesnych wnętrz, jak i te bardziej klasyczne lub bogaciej zdobione, idealne, by przywołać klimat dawnych czasów.

Wśród propozycji uniwersalnych nie mogło zabraknąć lampy podłogowej zakończonej tradycyjnym kloszem. Mimo uniwersalności są to przykłady lamp, które mogą posiadać klosze wykonane z różnych materiałów. Użytkownicy będą zatem przebierać wśród metalu, szkła, tworzywa sztucznego, a nawet surowców naturalnych.

Wystrój a lampa podłogowa

Dziś mamy dużą dowolność w tworzeniu wystrojów wnętrz. Pojawia się sporo ciekawych nurtów. Producenci zachęcają, by eksperymentować, a konstrukcje lamp podłogowych inspirują. Dekoracyjność idzie w parze z funkcjonalnością, czego oczekują wszyscy użytkownicy.

Dobór lampy podłogowej do wystroju wnętrza powinien zatem być podyktowany kilkoma elementami. Zwracać należy uwagę na funkcjonalność danego pomieszczenia lub przestrzeni, charakter powierzchni oraz główną rolę tego typu oświetlenia. Konstrukcja musi być spójna z pozostałymi elementami wyposażenia. Nie bez znaczenia pozostają rozmiar, wysokość oraz liczba źródeł światła, które oferuje lampa podłogowa.

Modne, praktyczne, inspirujące. Światło sztuczne spełnia bardzo ważną funkcję w naszych mieszkaniach i domach, ale poza jego praktycznością, nie można zapominać o estetyce. To ona wpłynie na atmosferę wnętrza i poczucie posiadania domowego azylu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz