Obrazy do salonu, czyli jak ciekawie udekorować dom?

Wystrój wnętrz

Autor:

W modnych aranżacjach wykorzystuje się rozmaite dodatki i akcesoria, by zbudować przytulne, ciekawe i spersonalizowane wnętrze. Oprócz standardowych produktów, można również umieścić w pokoju dziennym efektowne dzieła sztuki, w tym choćby obrazy lub rzeźby.

Dlaczego warto zdecydować się na takie produkty oraz jak najlepiej je wyeksponować, by zbudować piękną i stylową przestrzeń? O tym napiszemy poniżej.

Dzieła sztuki w domu – co wybrać?

Dzieła sztuki często bywają używane jako efektowna dekoracja do domu. Do dyspozycji jest wiele mocno zróżnicowanych produktów, dzięki czemu łatwo dobrać idealny obiekt do konkretnej przestrzeni oraz własnej wizji wnętrza.

Najczęściej jako wyposażenie domu stosuje się:

  • obrazy,

  • grafiki,

  • rzeźby.

Grafiki i obrazy do salonu w odpowiednio dobranych ramach zawiesza się na ścianach. Dzięki temu na takie rozwiązanie mogą zdecydować się właściciele zarówno przestronnych domów, jak i niewielkich mieszkań. Rzeźby wymagają już nieco więcej miejsca, gdyż najczęściej ustawia się je na wolnostojących postumentach. Można jednak znaleźć także niewielkie figurki do ustawienia na przykład na komodzie, kominku lub otwartych półkach.

Rzeźby i obrazy do salonu – dlaczego warto je wprowadzić do wnętrz?

Wykorzystanie dzieł sztuki do wyposażenia wnętrz to sposób na stworzenie spersonalizowanej i niepowtarzalnej przestrzeni. Wiele produktów powstaje bowiem w pojedynczych egzemplarzach lub w małych seriach. Dzięki temu można uniknąć efektu, gdy każdy ma w swoim salonie to samo zdjęcie mostu Golden Gate albo plakat z Audrey Hepburn.

Dodatkowo, jeśli obiekt powstaje na zamówienie, można ustalić z artystą swoje oczekiwania i otrzymać w efekcie przedmiot idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Dzieła sztuki często wyróżniają się wysoką wartością artystyczną. Dlatego dodają wnętrzu charakteru i klimatu. Do każdej aranżacji można łatwo dobrać odpowiednie obiekty, dopasowane stylem, formą i gabarytami.

Do wnętrz nowoczesnych idealnie sprawdzają się dzieła abstrakcyjne. W klasycznych aranżacjach lepiej postawić na malarstwo figuratywne współczesne lub zainwestować w dzieła artystów tworzących jeszcze przed II Wojną Światową. Jeśli natomiast kocha się eksperymenty, warto spróbować połączyć różne tendencje i zbudować swój własny, niepowtarzalny styl.

Nie zapominajmy o tym, że dzieła sztuki w wielu przypadkach mają nie tylko wartość estetyczną, ale także ekonomiczną. Jeśli zatem wybierze się odpowiednie przedmioty, wyposażenie wnętrz potrafi stać się także dobrą lokatą kapitału, która w przyszłości przyniesie zyski.

Obrazy do salonu – dekoracja i inne wartości

Coraz więcej osób przekonuje się do wprowadzenia do swoich wnętrz efektownych dzieł sztuki dawnej lub współczesnej. Dostrzegają w nich bowiem wiele wartości – estetycznych i ekonomicznych.

Zdecydowanie warto zatem stawiać na produkty, które nie tylko zdobią i wpisują się w aranżację, ale także pozwalają jak najlepiej wyrazić siebie i swoje potrzeby, a niekiedy wręcz nieco zarobić.

Udostępnij:

Dodaj komentarz