Poduszki na meble do ogródków gastronomicznych – jakie powinny być?

Wokół domu

Autor:

Przyjemny relaks w ogródku restauracji lub kawiarni to coś, co uwielbia wiele osób. Zwłaszcza w ciepłe dni potrafi być to idealny sposób na spędzenie czasu – na odpoczynku lub spotkaniach towarzyskich. Za wygodę odpowiadają przede wszystkim dobrze dobrane meble. Czy coś oprócz nich może się przydać? Niezmiernie praktyczne bywają poduszki na meble – zarówno duże, układane na siedziskach, jak niewielkie, ozdobne poduszeczki. Jak wybrać najlepsze, żeby ogródek gastronomiczny przyciągał setki zadowolonych gości? O tym opowiemy poniżej.

Poduszki na meble ogrodowe – do czego służą?

Poduszki na meble, które pojawiają się w ogródkach gastronomicznych, są zbliżone do tych używanych w prywatnych ogrodach.

Również ich funkcje są dość podobne. Poduszki mają przede wszystkim zwiększać komfort siedzenia na fotelach, krzesłach i sofach.

Długofalowe wypoczywanie na twardych siedziskach z drewna, metalu i tworzyw sztucznych może być bowiem przyczyną dyskomfortu, a niekiedy nawet bólu, co zraża gości do spędzania czasu w danym miejscu.

Dodatkowo metal i tworzywa sztuczne, zwłaszcza w ciemnych odcieniach, mają tendencję do mocnego i szybkiego nagrzewania się. Zastosowanie poduszek chroni więc skórę przed nieprzyjemnymi poparzeniami.

Nie zapominajmy także o tym, że duże i małe poduszki to akcesoria o sporych walorach dekoracyjnych. To od nich zależy finalny wygląd i przytulność danego miejsca. Dzięki zbudowaniu odpowiedniego nastroju w lokalu można oczywiście liczyć na odwiedziny większego grona klientów, szukających miejsca do relaksu.

Jakie są poduszki na meble – kilka słów o typach poduszek na meble

W ofercie sklepów z wyposażeniem dla branży HoReCa można znaleźć mocno urozmaicone poduchy i poduszki.

Najczęściej wyróżnia się rozwiązania na same siedziska, połączone poduchy na siedzisko i oparcie, a także maleńkie poduszeczki o przede wszystkim dekoracyjnym charakterze.

Mogą to być modele układane luzem na powierzchni mebla lub przytwierdzone do niego specjalnymi troczkami lub gumkami, uniemożliwiającymi przesuwanie się poduszki.

Czym musi się wyróżniać dobra poduszka na meble?

Żeby poduszki na meble optymalnie spełniały powierzone im funkcje, powinny wyróżniać się szeregiem istotnych cech.

Najważniejszą z nich jest oczywiście trwałość. W ogródkach gastronomicznych wyposażenie jest eksploatowane bardzo intensywnie. Poduszki muszą zatem być odporne na przetarcia, odkształcenia i zgniatanie.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku okazują się tworzywa sztuczne, a zwłaszcza odporna, trwała pianka PUR. Gwarantuje maksymalny komfort. Bez trudu przetrwa też w optymalnej formie nawet wielomiesięczne użytkowanie w ogródku kawiarnianym.

Poduszki muszą być oczywiście plamoodporne oraz proste w utrzymaniu w czystości. Restauracje i kawiarnie podlegają bardzo restrykcyjnym normom sanitarnym, dlatego wszystkie sprzęty oraz akcesoria powinno dać się dokładnie wyczyścić lub wybrać. Poduszki nie stanowią w tym przypadku wyjątku.

Czystość gwarantuje ponownie wykorzystanie tworzyw sztucznych. Nie przetrzymują wody jak organiczne włókna, dzięki czemu szybko wysychają, nawet jeśli poduszki zamokną podczas ulewnego deszczu.

Trwałość i plamoodporność idą często w parze z ciekawym designem. Pamiętajmy, że poduszki na meble dla branży HoReCa muszą nawiązywać wyglądem do całej aranżacji lokalu, podkreślając jej styl.

Kilka słów o poszewkach na poduszki

Dla zapewnienia maksymalnej wygody pracowników oraz bezpieczeństwa gości warto stawiać na poduszki z wymiennymi poszewkami.

Dzięki temu w razie przypadkowego zabrudzenia, o które w lokalu gastronomicznym naprawdę nietrudno, można poduszkę łatwo doprowadzić do stanu używalności, bez konieczności prania jej całej. Wystarczy bowiem zdjąć zaplamioną poszewkę i wrzucić ją do pralki.

Poduszki na meble dla HoReCa – sposób na wygodę i przyjemne relaksowanie się

Ogródki gastronomiczne są obecnie niezmiernie popularne i lubiane wśród konsumentów, którzy szukają miejsc, na przykład na spotkania towarzyskie lub biznesowe albo do spędzenia przyjemnych chwil z najbliższymi.

Komfort stanowi jeden z najważniejszych wyznaczników funkcjonalności takiej przestrzeni. Można go uzyskać przy pomocy odpowiednich mebli, ale i służą do tego poduszki na meble, bez których naprawdę trudno się obyć. Szukajmy jakości i najlepszego wykonania, a to przełoży się na wygodę na długie lata.

Udostępnij:

Dodaj komentarz