Włącznik bezprzewodowy i gniazdo bryzgoszczelne – pożądane artykuły

Wyposażenie

Autor:

W domu chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Liczymy na bezproblemowe korzystanie ze wszystkich pomieszczeń oraz znajdującego się w nich wyposażenia. Czasami jednak zapominamy o detalach, które mają wpływ zarówno na bezpieczeństwo, jak i wspomniany komfort.

Gdy mówimy o detalach, mamy na myśli dwa produkty, które powinny zagościć w każdym mieszkaniu oraz domu. Chodzi o włączniki bezprzewodowe oraz gniazda bryzgoszczelne. Czym się wyróżniają i dlaczego zasługują na uwagę?

Włączniki bezprzewodowe – niezastąpione

Tradycyjne włączniki pozostawiają wiele do życzenia, choć nie obejdziemy się bez nich. To one zapewniają możliwość włączania i wyłączania poszczególnych lamp. Niestety, na tym kończy się ich funkcjonalność, a estetyka jest widoczną drzazgą, wobec której trudno przejść obojętnie.

Wyobraźmy sobie, że możemy je zastąpić włącznikami dotykowymi, działającymi nie tylko poprzez dotyk, ale i mając do dyspozycji pilot zdalnego sterowania lub aplikację zainstalowaną w urządzeniu mobilnym. Tego typu produkty posiada w swojej ofercie sklep Gajwer.pl. Te same włączniki mogą służyć zarządzaniu oświetleniem, ale i innymi instalacjami elektrycznymi dostępnymi w domu. Nadadzą się do połączenia z roletami/żaluzjami zewnętrznymi oraz klimatyzacją, a do obsługi wystarczy pilot i… wygodna pozycja w ulubionym fotelu.

Włączniki bezprzewodowe są niezastąpione, jeśli pod uwagę bierzemy dopracowaną aranżację wnętrza. To bowiem szklane panele z kolorowym podświetleniem, dostępne w kilku kolorach. Nie wystają znacząco ponad powierzchnię ściany i łatwo się je czyści. Błyszczą i mają w sobie błysk, który można wkomponować w dowolny wystrój danego pomieszczenia. Mogą się wtopić w tło, by uzyskać spójną, harmonijną koncepcję, bądź wyróżnić na tle ściany, stając się tym samym widocznym elementem dekoracyjnym.

Gniazda bryzgoszczelne – do kuchni i łazienki

Przeważnie wystarczą nam wmontowane w ściany gniazdka natynkowe lub podtynkowe – w zależności od potrzeb. Znajdą swoje miejsce w każdym pomieszczeniu. Nad ich wyborem nie trzeba się zbyt długo zastanawiać. Byleby zaoferowały możliwość swobodnego podłączenia takiej liczby sprzętów, jaka jest użytkowana w danym pomieszczeniu.

Inaczej do sprawy gniazd kontaktowanych podejdziemy w przypadku kuchni i łazienki. To pomieszczenia szczególnie wymagające, bo zmagają się z podwyższonym poziomem wilgoci, wysokim ryzykiem zachlapania wodą, tłuszczem i osadzaniem się kurzu oraz brudnych oparów powstających podczas gotowania.

Powyższe determinują konieczność wymiany tradycyjnych gniazd na gniazdka bryzgoszczelne. Montuje się je bardzo łatwo, w tym samym miejscu, bez konieczności przerabiania instalacji elektrycznej. Różnica widoczna jest na zewnątrz. Gniazda bryzgoszczelne posiadają specjalną klapkę, która chroni przed dostępem wody, kurzu i zanieczyszczonych cząsteczek. Dzięki temu łazienka i kuchnia stają się bezpieczniejsze, ale bez uszczerbku na wygodzie korzystania z nich.

Detale mają znaczenie nie tylko dla wystroju wnętrza. Jeśli liczymy na połączenie funkcjonalności z estetyką i podwyższeniem poziomu bezpieczeństwa przebywania w poszczególnych pomieszczeniach, włączniki bezprzewodowe i gniazda bryzgoszczelne powinny się znaleźć na naszej zakupowej liście.

Udostępnij:

Dodaj komentarz